FacebookJeśli pomogliśmy Ci daj nam plusa
                  oraz
                          nas znajomym. Dziękujemy.
Zapraszamy na Forum. Opisz swoje przygody, poznawaj historię innych, informuj o oszustach, zadawaj pytania, bierz udział w dyskusjach i wymieniaj się swoim doświadczeniem.

Haczyki w umowach


Gdy już znaleźliśmy odpowiadającą nam ofertę, oglądaliśmy mieszkanie i zdecydowaliśmy się je wynająć. To przed podpisaniem umowy powinnyśmy dokładnie się z nią zapoznać. 

Na co trzeba zwrócić uwagę:

1. Stan mieszkania.
Zazwyczaj za uszkodzenia i inne zniszczenia w mieszkaniu wyrządzone w czasie trwania umowy najmu mieszkania my będziemy odpowiedzialni finansowo dlatego musimy niepokojące nas elementy mieszkania wskazać właścicielowi i dla pewności spisać protokół uszkodzeń. Gdyż w przyszłości wina za te uszkodzenia mogłaby spaść na najemcę mieszkania.

2. Licencja.
Powinnyśmy poprosić agenta nieruchomości o okazanie licencji.

3. Akt własności.
Właściciel wynajmowanego mieszkania powinien bez żadnych problemów okazać akt własności. Jeżeli takiego nie posiada bądź zaczyna się wymigiwać nie toczmy dalej rozmowy.

Dokładnie sprawdźmy wszystkie punkty umowy najmu mieszkania. A w szczególności:

Przez jaki czas będzie obowiązywać niniejsza umowa najmu mieszkania. Jaki czas będzie trwało wymówienie umowy. Wymówienie umowy trwa zazwyczaj jeden miesiąc. Przy umowach najmu na okres np. ok. 10 lat może to być okres 3 miesięcy

1. Opłaty
Jakie opłaty zobowiązana jest rozliczać osoba wynajmująca mieszkanie. Za jakie media będziemy płacić? Czasami zdarza się że najemca nie opłaca wcale mediów ale takie oferty są prawdziwą rzadkością. Bywa że właściciel lokalu zobowiązuje się ponieść opłaty za wodę, która jest opłacana ryczałtem. Musimy w taki przypadku dokładnie sprawdzić czy taki punkt został zamieszczony w umowie i w razie dopłaty do ryczałtu kto pokrywa koszty. Najważniejszą sprawą jest żeby sprawdzić kto pokrywa opłaty za centralne ogrzewanie i ewentualne dopłaty. W ogromnej większości ofert wynajmu mieszkania w Warszawie opłaty za C.O. pokrywa właściciel wynajmowanego mieszkania ale są to kwoty bardzo duże w skali roku i wielu ludzi na pewno chciałoby przerzucić je na kogoś innego. Także musimy sprawdzić kto pokrywa ewentualne dopłaty do centralnego ogrzewania, które w skrajnych przypadkach mogą wynieść nawet 1000zł. Co w przypadku taniego mieszkania jest kwotą zbliżoną do czynszu, a dla osoby wynajmujące takie mieszkanie na pewno bardzo dużym obciążeniem finansowym.

2. Zwrot kaucji
Zasady zwrotu kaucji. - dobrym rozwiązaniem jest dogadać się z właścicielem żeby kaucja jeżeli jest w wysokości jednego miesięcznego czynszu została przeznaczona na czynsz ostatniego miesiąca trwania umowy. Moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Jednakże najczęściej zostaje przeznaczona na pokrycie rachunków, które jeszcze nie przyszły za okres, w którym wynajmowaliśmy mieszkanie.

3. Podwyżka czynszu
Jaka może nastąpić podwyższa w ciągu roku? Zabezpieczenie interesów właściciela ze względu na poziom inflacji. Powinien być wpis że maksymalnie 10% na rok.

4. Koszty usterek
Kto pokrywa koszty usterek i awarii powstałych przy korzystaniu z mieszkania? Powinien jej pokrywać właściciel ale wiadomo że nie będziemy lecieć do właściciela mieszkania z jedną wymieniona uszczelką.

5. Podpisanie umowy
Umowę oczywiście podpisujemy tylko i wyłącznie z właścicielem mieszkania. Nigdy z o sobą trzecią!!!!

Artykuły tematycznie powiązane: 
Jak działają oszuści. Za co nie powinniśmy płacić przy szukaniu mieszkania do wynajęcia.
Kategoria: Podstawowe informacje.
Podstawowe informacje, które trzeba wiedzieć gdy zamierza się wynająć mieszkanie. Kiedy i jak można taniej wynająć mieszkanie.
Pewne ogłoszenia wynajmu na PoradnikWynajmu.pl.
Średnie ceny dla każdej dzielnicy osobne i podzielone pod względem wielkości mieszkania.


Czytaj więcej!!!!!!!
\/\/\/\/ Na dole strony sprawdź ranking najpopularniejszych artykułów \/\/\/\/


Polecane artykuły
Praktyki oszustów. 
Jak rozpoznać oszusta podającego się za 
właściciela mieszkania... 

Agencjom dziękujemy! 
Sam wynajmiesz swoje mieszkanie dużo 
lepiej. Nie płać już prowizji pośrednikom... 

Oszuści na Gumtree. 
Jak rozpoznawać oszukane ogłoszenia na Gum- 
tree i innych portalach... 

Prowizja, kaucja, czysz na RATY. 
Trudno naraz zapłacić kilka tys. zł. za kaucje, 
prowizję i czynsz. Rozłóż je łatwo na RATY... 

Tanio wynajmuj. 
Jak zmniejszyć koszty wynajmu mieszkania... 

Warunki zawarcia najmu okazjonalnego.
Opisane warunki jakie musi spełnić umowa 
najmu okazjonalnego...
                                                                                   RELAMA

Ogłoszenia wynajmu