FacebookJeśli pomogliśmy Ci daj nam plusa
                  oraz
                          nas znajomym. Dziękujemy.
Zapraszamy na Forum. Opisz swoje przygody, poznawaj historię innych, informuj o oszustach, zadawaj pytania, bierz udział w dyskusjach i wymieniaj się swoim doświadczeniem.

Stan wynajmowanego mieszkania.


Na cenę wynajmowanego mieszkania bardzo duży wpływ ma jego stan. Możemy wynająć kawalerkę w samym centrum bardzo luksusową za 2000zł w górę lub za 1200zł nie umeblowaną. Opiszę na co trzeba zwrócić uwagę w przypadku tego tańszego rozwiązania ;)

Co wpływa na cenę wynajmowanego mieszkania:


1. Ogólny stan mieszkania.
Raczej on nie jest najgorszy i nie jest potrzebne przeprowadzenie gruntownego remontu tylko najwyżej pomalowanie na nowo ścian. Różne są mieszkania są takie które od lat 70-tych nic w nich nie było zmieniane i wszystko się sypie. Także musimy się zastanowić czy nie będzie nam się bardzie opłacać wynajęcie mieszkania tańszego ale do większego remontu czy droższego ale gotowego do zamieszkania.

2. Umeblowanie mieszkania
Za taką cenę możemy znaleźć mieszkania głownie nie umeblowane lub częściowo umeblowane. W pierwszym przypadku mamy wolną rękę w meblowaniu w drugim wszystko zależy od stanu mebli. Różnie to bywa. Mogą pochodzić z lat 70-tych i choć porządne to raczej będziemy chcieli je wymienić na nowsze lub są z nowszego typu ale w złym stanie i zważmy jeszcze na to ze nie wiemy co te meble przeszły. W szczególności pomyślmy o tym meblu na którym będziemy spać.

Moim zdaniem lepiej wynająć tańsze mieszkanie i kupić do niego meble. Niekoniecznie to muszą być nowe. Mogą być np. z komisu lub z allegro ale w dobrym stanie. Wiele osób będzie przeciwna temu ale pomyślmy wynajmując kawalerkę za 1100zł bez mebli a wynajmując ją za 1400zł z meblami. Jest to duża różnica. W zależności ile będziemy przewidywać mieszkań w tym mieszkaniu np. rok to jest 12 miesięcy razy różnica w cenie 300zł daje nam 3600zł. Jest to kwota duża i za taka cenę można kupić podstawowe meble. W zależności od naszych potrzeb i upodobań. Jeszcze raz zwracam uwagę na nasze miejsce do spania i może to być np. nowe łóżko z wygodnym materacem za 900zł albo używany w dobrym stanie komplet wypoczynkowy z dwoma fotelami za 1300zł ale i tak wiemy już że śpimy na swoim :)

3. Centralne ogrzewanie wynajmowanego mieszkania.
W jaki sposób jest ogrzewane mieszkanie. W nowszym budownictwie będzie to ogrzewanie miejskie zazwyczaj wliczone w cenę wynajmu ale w starszym może to być ogrzewanie gazowe lub elektryczne.

W przypadku ogrzewania gazowego i elektrycznego najlepiej roczny koszt ogrzewania podzielmy na 12 i dodajmy tą kwotę do ceny wynajmu w tedy wyjdzie nam ona realna. W przypadku ogrzewania gazowego może to być ok 100zł ale w przypadku elektrycznego już ok 200zł wszystko zależy temperatury zewnętrznej, pogody, naszych upodobań cieplnych. W każdym razie rachunek za prąd w okresie zimowym może przekroczyć 500zł i powinnyśmy być na to przygotowani.

4. Pietro
Zważmy na którym piętrze jest mieszkanie. Ważne to jest w przypadku ogrzewania za które będziemy musieli płacić z własnej kieszeni. W szczególności niedogodne będzie ostatnie piętro i parter.

5. Stan wizualny wynajmowanego mieszkania.
Dokładnie oglądajmy mieszkanie. Zwracajmy na wszystko uwagę i w razie niepewności pytajmy się.
Ważny jest stan podłogi, czy w mieszkaniu nie ma grzyba i innych nieproszonych gości np. karaluchów czy pluskiew.

6. Stan systemu wodnego.
Sprawdźmy czy woda dochodzi do mieszkania. Czasami, głównie w starej zabudowie rury mogą być tak zapchane kamieniem że woda ledwo leci. 


Artykuły tematycznie powiązane: 
Jak zacząć? Źródła ogłoszeń wynajmu mieszkania. 
Skąd możemy wziąć oferty wynajmu. Kilka przykładów źródeł ogłoszeń.
Opisane praktyki oszustów i kilka ciekawych sposobów na ich zdemaskowanie. 
Średnie ceny dla każdej dzielnicy osobne i podzielone pod względem wielkości mieszkania.
Ogłoszenia wynajmu.
Pewne ogłoszenia wynajmu na PoradnikWynajmu.pl


Czytaj więcej!!!!!!!
\/\/\/\/ Na dole strony sprawdź ranking najpopularniejszych artykułów \/\/\/\/


Polecane artykuły
Praktyki oszustów. 
Jak rozpoznać oszusta podającego się za 
właściciela mieszkania... 

Agencjom dziękujemy! 
Sam wynajmiesz swoje mieszkanie dużo 
lepiej. Nie płać już prowizji pośrednikom... 

Oszuści na Gumtree. 
Jak rozpoznawać oszukane ogłoszenia na Gum- 
tree i innych portalach... 

Prowizja, kaucja, czysz na RATY. 
Trudno naraz zapłacić kilka tys. zł. za kaucje, 
prowizję i czynsz. Rozłóż je łatwo na RATY... 

Tanio wynajmuj. 
Jak zmniejszyć koszty wynajmu mieszkania... 

Warunki zawarcia najmu okazjonalnego.
Opisane warunki jakie musi spełnić umowa 
najmu okazjonalnego...
                                                                                   RELAMA

Ogłoszenia wynajmu