FacebookJeśli pomogliśmy Ci daj nam plusa
                  oraz
                          nas znajomym. Dziękujemy.
Zapraszamy na Forum. Opisz swoje przygody, poznawaj historię innych, informuj o oszustach, zadawaj pytania, bierz udział w dyskusjach i wymieniaj się swoim doświadczeniem.

Umówić się, czekać na agenta i się nie doczekać.


Od lat mieszkam w wynajmowanych mieszkaniach w Warszawie i chciałem podzielić się jedną z moich historii. Czasami bardzo mnie denerwuje zachowanie agentów nieruchomości. Są nie kulturalni, nie szanują klienta i często bezczelni.

W wakacje musiałam wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania gdyż właściciel postanowił je sprzedać. Wróciłam do rodzinnej miejscowości na parę tygodni, oddalonej od Warszawy o ok. 100km.  Codziennie przeglądałam ogłoszenie, umawiałam się i jeździłam do Warszawy oglądać mieszkania.
Pewnego razu. Zadzwoniłam do agencji i chciałam się umówić. Pani przekazała słuchawkę swojemu szefowi i z nim dalej prowadziłam rozmowę. Pan powiedział że jest już chętny na to mieszkanie i agencja czeka już od dwóch dni na podpisanie umowy i wpłacenia pieniędzy. Ja odpowiedziałam że bardzo mi się zdjęcia mieszkania podobają i gdybym się zdecydowała to już jutro mogłabym zapłacić i podpisać umowę. Powiedziałam jeszcze że nie mieszkam w Warszawie i że chciałabym się umówić jutro na godzinę 9-12. Pan uprzejmie powiedział że zorientuje się jeszcze w sytuacji i odzwoni do mnie wieczorem i powie konkretniej czy mogę zobaczyć mieszkanie.

Wieczorem szef tej agencji odzwonił i umówiliśmy się na 10 następnego dnia. Ja wstałam rano, na autobus żeby być w Warszawie najpóźniej od 9. Gdy zbliżała się 10 pan zadzwonił, powiedział że nie może przyjechać teraz i że będzie o 12. Jeszcze zadał kilka pytań, czy pale, czy mam zwierzęta i ile osób będzie w mieszkań w tym mieszkaniu. Odpowiedziałam na pytani i zgodziłam się poczekać. O 12 nie przyszedł, ja czekałam do 13 i zadzwoniłam do niego. Powiedział że jest bardzo zajęty i będzie ok. 15. No dobrze, przejdę się po sklepach. Akurat to mieszkanie było do wynajęcia tuż przy al. Jan Pawła.  Oczywiście o 15 nikt nie przyszedł, poczekałam jeszcze 20 min. i zadzwoniłam.

A przypomniało mi się Pan mówił że musi iść do dentysty. Ale dalej… Odpowiedział że wraca od dentysty do biuro, bo tam jeszcze musi coś sprawdzić i będzie mógł w końcu przyjechać. Pytam się, o której?  Odpowiedział że o tej porze jest dużo korków i że będzie z Pragi jechał ok. 3h. to możemy się umówić o na 20:30. No nie wytrzymałam!!! Wyrzuciłam mu wszystko. Po się w ogóle umawiał jak wiedział że będzie zajęty, że przyjechałam specjalnie do Warszawy żeby zobaczyć to mieszkanie, ze tyle godzin już czekam i żeby ze mnie głupiej nie robił bo od lat mieszkam w Warszawie i wiem kiedy są korki i że niemożliwe jest żeby jechał 3h.  z Pragi a jakby się pospieszył i teraz przyjechał to zdążyłby przed korkami i jakbym mieszkała w Warszawie to nie potrzebowałabym wynajmować mieszkania a nawet jeśli to godzina wieczorna także by mi odpowiadała, że chciałam jeszcze inne sprawy załatwić a tak cały dzień przez niego straciłam. On zaczął się bezczelnie tłumaczyć i powiedział „To trudno, zawsze się znajdzie inny chętny do wynajęcia tego mieszkania” i się rozłączył!! Żadnego słowa przepraszam, nic!! Szczyt chamstwa i braku szacunku dla drugiego człowieka.

Straciłam cały dzień, 50zł, nic nie załatwiłam i bardzo się tylko zdenerwowałam.

Dodam jeszcze że ta osoba, która niby wcześniej się zdecydował wynająć to mieszkanie musiała zrezygnować albo długo odwlekać podpisanie umowy, bo ogłoszenie było przez jeszcze ok. 10 dni codziennie aktualizowane i tak się jeszcze zastanawiam, jak ta osoba mogła się wcześniej zdecydować jak ja zadzwoniłam 3 godziny po zamieszczeniu ogłoszenia.

Nie dość że jeszcze płacić agencjom ogromne pieniądze (bo pan chciał prowizję w wysokości 100%) to jeszcze nie szanują swoich klientów.

Może to nie jest dokładnie o oszustach ale kilka razy spotkałam się z takim traktowaniem, jednak zachowania tego pana nie da się do niczego porównać.

Asia P.

Artykuły tematycznie powiązane: 
Historia oszusta Radosława G. 
Na początku roku grasował oszust, który naciągnął bardzo wielu ludzi w wielu miastach Polski.
Zdjęcia a rzeczywistość.
Historia nadesłana przez czytelnika.
Opowiadająca jak bardzo mogą się różnić zdjęcia w ogłoszeniu z rzeczywistością.
wynająć swoje mieszkanie.
Jest bardzo dużo takich ogłoszeń wynajmu.
Ale nie zawsze to prawda. Uważaj!!!
Jak działają oszuści. Za co nie powinniśmy płacić przy szukaniu mieszkania do wynajęcia.


Czytaj więcej!!!!!!!
\/\/\/\/ Na dole strony sprawdź ranking najpopularniejszych artykułów \/\/\/\/


Polecane artykuły
Praktyki oszustów. 
Jak rozpoznać oszusta podającego się za 
właściciela mieszkania... 

Agencjom dziękujemy! 
Sam wynajmiesz swoje mieszkanie dużo 
lepiej. Nie płać już prowizji pośrednikom... 

Oszuści na Gumtree. 
Jak rozpoznawać oszukane ogłoszenia na Gum- 
tree i innych portalach... 

Prowizja, kaucja, czysz na RATY. 
Trudno naraz zapłacić kilka tys. zł. za kaucje, 
prowizję i czynsz. Rozłóż je łatwo na RATY... 

Tanio wynajmuj. 
Jak zmniejszyć koszty wynajmu mieszkania... 

Warunki zawarcia najmu okazjonalnego.
Opisane warunki jakie musi spełnić umowa 
najmu okazjonalnego...
                                                                                   RELAMA

Ogłoszenia wynajmu